RSS

Kettle’ da Biriken Kireci Nasıl Temizliyorum ?

25 Mar

Benim çabam evde mümkün olduğunca az kimyasal madde kullanmak.Bunun için kendimce yöntemler araştırıp deniyorum.Kireç çözücü asidik maddelerin çaydanlık vb. çok güzel temizlediği aşikar ancak bunları temizleme asitten arındırma süresi bırakacağı kalıntı etkisi ne olur bilinmez.Defalarca sudan geçirme işlemine rağmen içim bir türlü rahat etmiyor.

Bir arkadaşım limon tuzunu suyla karıştırıp çaydanlığı kaynatmanın iyi bir çözüm olduğunu söyledi.Tabi bu bahsettiğimiz ağır kireç tortusu için geçerli değil.
Bahsettiğimiz işlemleri belli aralıklarla ve kısa sürelerde yaparsanız zaten kettle veya çaydanlığınızda ağır bir kireç oluşumuyla uğraşmazsınız.
Ben bir süredir bu temizleme işlemini elma sirkesi ile yapıyorum.Kettle sıcakken içini boşaltıp içine elma sirkesi döküp bekletiyorum ve bu işlemi ihtiyaca göre üst üste birkaç kez tekrarlıyorum.Bazen içine birkaç tane limon tuzu da atıyorum.En son olarak su ile durluyorum.Ankara’nın içme suyu çok kireçli değil onuda belirteyim.
Süper bir sonuç elde etmenizi garanti etmiyorum ancak kimyasal içerikli bir maddeyi kullanmadığım için daha rahat olduğumu söyleyebilirim…

*************
Diğer sosyal ağlardan takip için;
 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: